Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

W piątek, 17 maja, Urząd Miejski w Słubicach, od 12.30 do 16.00, będzie zamknięty

Z powodu pogrzebu pracownika Urzędu Miejskiego w Słubicach, 17 maja nastąpi przerwa w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Słubicach. Przepraszamy za utrudnienia.

Więcej Drukuj

Szanowni Państwo,

informujemy, że w czwartek 2 maja 2019 roku Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Słubicach będzie nieczynny.
W zamian za to, zapraszamy w sobotę 25 maja 2019 roku. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Ważne w sprawie dowodów osobistych

W piątek 1 marca 2019r. nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.
Oznacza to, że od 11.30 do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Złote Gody słubickich małżonków

31 par małżeńskich odebrało w piątek, 4 lutego 2019 roku, z rąk burmistrza Mariusza Olejniczaka, medale za wieloletnie pożycie małżeńskie, przyznane im przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.
Uroczystość odbyła się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury i miała bardzo doniosłą oprawę. Zadbały o to pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego i SMOKa. Małżonkowie odnowili przysięgę, a także odebrali gratulacje od burmistrza Mariusza Olejniczaka i przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorza Cholewczyńskiego.

Więcej Drukuj

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online !

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Więcej Drukuj

Szanowi Państwo

Ze względu na stale zwiększającą się liczbę interesantów w Wydziale Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Słubicach został zainstalowany system kolejkowy, który wydaje bilety
z numerkami, mającymi na celu uporządkowanie kolejki i skrócenie czasu oczekiwania na obsługę. Jednak system ten nie gwarantuje, że dla każdego interesanta wystarczy numerków.

Więcej Drukuj

33 pary świętowały z gminą Złote Gody

- To jest niezwykły przykład dla młodych pokoleń wytrwałości, wzajemnego zrozumienia oraz wzór mądrego życia – mówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Słubicach Alicja Cieślak o parach, które 6 października świętowały Złote Gody.
Z tej okazji burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak zaprosili małżonków na uroczystość do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. W imieniu prezydenta RP burmistrz wręczył jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Więcej Drukuj

50 lat razem. Zapraszamy na Złote Gody

6 października o 14.00 w sali kameralnej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury burmistrz Tomasz Ciszewicz, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczy 33 parom, z terenu naszej gminy, Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
- Pary te przed półwieczem przysięgały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Jest to niezwykły przykład wytrwałości, wzajemnego zrozumienia oraz wzór mądrego życia dla młodych pokoleń - podkreśla kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Słubicach Alicja Cieślak.

Więcej Drukuj

Przy USC powstał parking dla nowożeńców

Gmina wybudowała zatoczkę parkingową przed wejściem do Urzędu Stanu Cywilnego. Zmieści się tam kilka aut, co na pewno ucieszy nowożeńców i ich gości, którzy przyjeżdżają do USC. Wprawdzie po drugiej stronie ulicy jest duży parking, ale miejsce przy samym USC jest wygodniejsze. Zwłaszcza przy niepogodzie i deszczu. Wówczas z samochodu do urzędu będzie można przejść prawie suchą nogą.

Więcej Drukuj

Łzy wzruszenia na Złotych Godach

W poniedziałek, 20 czerwca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak wręczyli, w imieniu prezydenta RP, medale za wieloletnie pożycie parom, które w tym roku obchodzą Złote Gody. Takich par jest w naszej gminie 22. Jubilatom gratulowała także kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Cieślak.

Więcej Drukuj

Przeżyli ze sobą 50 lat!

Aż 25 par z terenu gminy świętowało niedawno swoje Złote Gody. Podczas uroczystości, którą gmina zorganizowała dla nich w Słubickim Miejskich Ośrodku Kultury, burmistrz Tomasz Ciszewicz wręczył jubilatom, w imieniu prezydenta RP, medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratulacje złożył im też m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Olejniczak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Cieślak.

Więcej Drukuj

Informacja dla mieszkańców

Uprzejmie informujemy, że w środę 16 marca 2016r. kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego oraz jej zastępczyni będą przebywały na całodniowym szkoleniu. W związku z tym, wszelkie złożone w tym dniu wnioski będą rozpatrywane dnia następnego. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Więcej Drukuj

To człowiek legenda. Właśnie skończył 100 lat!

- Ale zrobiliście mi niespodziankę! – powtarzał kilkakrotnie Stefan Pawłowski, którego gościliśmy w poniedziałek. 17 sierpnia, w magistracie, dwa dni po jego setnych urodzinach. Był urodzinowy tort, prezenty, listy gratulacyjne i długie opowieści między innymi o pierwszych powojennych latach w Słubicach.

Więcej Drukuj

Kolejne maluchy pasowane na obywateli Słubic

Dziś, 10 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego, miała miejsce uroczystość pasowania na obywateli Słubic kolejnych przedszkolaków z "Krasnala Hałabały". Dokonał tego wiceburmistrz Roman Siemiński. Mamy fotorelację z tego wydarzenia.

Więcej Drukuj

Przedszkolaki pasowane na obywateli miasta

23 dzieci z najstarszej grupy z przedszkola „Krasnal Hałabała” zostały dziś pasowane, przez burmistrza Tomasza Ciszewicza, na obywateli Słubic. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Poniżej fotorelacja z tego spotkania. Jutro kolejne przedszkolaki zostaną pasowane na obywateli Słubic.

Więcej Drukuj

facebook google plus one