Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Dostaliśmy dotację na lokale socjalne!

Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał gminie 1 mln zł bezzwrotnej dotacji na utworzenie 19 lokali socjalnych. – Długo się staraliśmy o tę dotację, ale w końcu się udało – cieszy się burmistrz Tomasz Ciszewicz i zapowiada, że lokale mają powstać do maja 2019 roku. – Na inwestycję tę planujemy wydać w sumie 2,3 mln zł - dodaje. Lokale socjalne powstaną po gruntownej przebudowie gminnego budynku przy ul. Krótkiej 12.

W planach jest utworzenie tam mieszkań składających się z jednego lub dwóch pokoi, kuchni i łazienki. Przeciętnie jeden lokal będzie miał blisko 26 mkw powierzchni. Wszystkie – 492 mkw. Każdy lokal ma zostać wyposażony w odrębny licznik na wodę i własne ogrzewanie. Ma to być lepszym rozwiązaniem niż to, które przyjęto w istniejącym już budynku socjalnym przy ul. Jagiellończyka. Tam mieszkańcy korzystają wspólnie z wody czy prądu, co nie jest ekonomiczne. Jak zapowiada burmistrz w przyszłym roku samorząd ogłosi przetarg na kompleksową przebudowę budynku przy ul. Krótkiej. Ma już pozwolenie na budowę. Po zrealizowaniu tej inwestycji gmina będzie dysponowała w sumie 52 lokalami socjalnymi (33 znajdują się przy ul. Jagiellończyka). Bank Gospodarstwa Krajowego jest kluczową instytucją polskiego systemu finansowego, który realizuje zadania o znaczeniu strategicznym dla rozwoju jednostek samorządu terytorialnego.

Autor: Beata Bielecka | 25 września 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one