Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Aktywny Kalendarz Adwentowy? Poczujmy wspólnie magię świąt!

W piątek, 1 grudnia 2017 roku, organizatorzy Aktywnego Kalendarza Adwentowego otworzą pierwsze jego okienko. Frankfurckie stowarzyszenie Lebenshilfe zaprosi tego dnia na bożonarodzeniowy bazar różnorodności. Do 24 grudnia, codziennie różne instytucje, stowarzyszenia, szkoły, organizować będą dla mieszkańców dwumiasta spotkania, które przybliżą do świąt.

Słubiczanie i frankfurtczycy będą razem przygotowywać, a potem degustować, świąteczne potrawy, poznawać tradycje kultywowane przez sąsiadów zza Odry. W ramach Kalendarza Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprosi na Preludium Bożonarodzeniowe, a Towarzystwo do Walki z Kalectwem ze Słubic zachęca frankfurtczyków, żeby dołączyli do nas podczas śpiewania kolęd i podczas zawodów na łyżworolkach. W Słubicach będą też m.in. bożonarodzeniowe warsztaty, podczas których chętni będą wykonywać stroiki świąteczne i kartki (organizuje je Stowarzyszenie po PROstu), a na zakończenie adwentu wspólna pasterka w kościele pw. Ducha Świętego. Wstęp na wszystkie wydarzenia i imprezy Aktywnego Kalendarza Adwentowego jest bezpłatny. Szczegóły na załączonym plakacie.

Autor: Beata Bielecka | 24 listopada 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one