Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl


Mamy, czym się pochwalić! Choć nie każdy o tym wie…

Tereny gmin Słubice oraz Cybinka posiadają potencjał zarówno historyczny jak i przyrodniczy. Odkrywanie go i zaprezentowanie zarówno mieszkańcom, jak i gościom było głównym celem projektu „Jutro zaczęło się wczoraj”.

 Od grudnia 2014 roku grupa partnerów zrzeszających przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych pracowała nad przygotowaniem opisów miejsc, o których warto pamiętać. Na przestrzeni marca i maja 2015 roku zorganizowaliśmy szereg bezpłatnych wycieczek rowerowych i busowych, na których przewodnicy przybliżali historię oraz interesujące fakty przyrodnicze na temat odwiedzanych miejsc. Każdy z mieszkańców mógł wziąć udział w konkursie fotograficznym i podszkolić się w tej sztuce podczas warsztatów prowadzonych przez znakomitego fotografa przyrody – Piotra Charę. Zwieńczeniem projektu były  warsztaty kulinarne oraz wielka biesiada w Białkowie, na której smakowaliśmy specjałów z Polesia oraz uczyliśmy się ich przygotowywania! A wszystko w ramach projektu „Jutro zaczęło się wczoraj” realizowanego w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW!

By urozmaicić zwiedzanie zachęcamy do odkrywania skrytek geocatching.
Poszukiwanie ich do niezwykła przygoda!
Kliknij by dowiedzieć się czym jest Geocaching:
https://www.youtube.com/watch?t=28&v=1YTqitVK-Ts
Poniżej link do skrytki przy cmentarzu żydowskim w Słubicach.
http://www.geocaching.com/geocache/GC5W12T_cmentarz-zydowski

Położenie pozostałych skrytek dostępne jest na portalu Geocaching.

Prezentacja działań projektowych:

prezentacja PowerPoint

prezentacja AcrobatReader

 


 
Projekt „Jutro zaczęło się wczoraj” został zrealizowany w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundacja na rzecz Collegium Polonicum pełniła rolę lidera projektu, natomiast do grona partnerów należeli Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Biblioteka Publiczna w Cybince, Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Stowarzyszenie Kobiet w Rybocicach „Gospodynie”, Towarzystwo Miłośników Białkowa i Polesia, Stowarzyszenie Przyjaciół Świecka oraz Roland Semik społeczny opiekun zabytków powiatu słubickiego.

 


Zakładka „Ta trasa jest nasza” jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Utwór powstał w ramach projektu "Jutro zaczęło się wczoraj", realizowanego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum przy wykorzystaniu środków PAFW. Zezwala się na dowolne wykorzystywanie treści - pod warunkiem zachowania niniejszych informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, posiadanych praw oraz o Projekcie "Jutro zaczęło się wczoraj". Treść licencji jest dostępna na stronie http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/
 Zdjęcia do wiadomości:

Drukuj

facebook google plus one