Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Tu konsumenci znajdą pomoc

- Mieszkasz w Niemczech i masz problem z niemieckim dostawcą energii, operatorem telekomunikacyjnym lub biurem podróży? Potrzebujesz informacji lub porady z zakresu konsumenckiego prawa w Niemczech po polsku? Przyjdź lub napisz do nas! W razie potrzeby skontaktujemy się z przedsiębiorcą w celu rozwiązania sporu - zachęcają pracownicy Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji Konsumenckiej we Frankfurcie nad Odrą, które kilka dni temu przeniosło się do nowej siedziby przy Karl-Marx-Str. 179-180f. Porady są płatne. Ich wysokość (od 5euro) zależy od rodzaju i stopnia skomplikowania sprawy i jest ustalana indywidualnie w oparciu o cennik Verbraucherzentrale Brandenburg.

Jak wyjaśnia dr Katarzyna Guzenda, która kieruje placówką, Brandenburska Centrala Konsumencka (Verbraucherzentrale Brandenburg) we Frankfurcie nad Odrą prowadzi poradnictwo transgraniczne. Konsumenci z obu stron granicy mogą korzystać z profesjonalnego poradnictwa w zakresie prawa konsumenckiego w kraju sąsiada.

- Jeżeli mieszkasz w Polsce, a masz sprawę dotyczącą niemieckiego prawa konsumenckiego lub problem z niemieckim przedsiębiorcą, możesz skorzystać z naszej pomocy w języku polskim w biurze we Frankfurcie nad Odrą. Porady można zasięgnąć osobiście bądź drogą mailową. W razie potrzeby dwujęzyczni prawnicy pomogą przygotować pismo do przedsiębiorcy lub wystąpią w imieniu konsumenta do przedsiębiorcy z interwencją - mówi dr Guzenda.  - Oferujemy również poradnictwo konsumenckie w języku polskim dla Polaków zamieszkujących w Niemczech - dodaje.

Kontakt do Deutsch-Polnisches Verbraucherinformationszentrum, Karl-Marx-Str. 179-180 D-15230 Frankfurt (Oder), tel. +49 335 521 00 950 (nie udzielamy porad telefonicznie),  e-mail: konsument[at]vzb.de

Godziny otwarcia biura:

poniedziałek: 9:00-13:00

wtorek: 10:00-13:00 i 14:00-16:00

czwartek: 10:00-13:00 i 14:00-16:00

lub po uprzednim uzgodnieniu terminu.

Autor: Beata Bielecka | 19 sierpnia 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one