Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Brawo! Z Heilbronnu reprezentacja dwumiasta wróciła z medalem

Młodzież ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą, jako wspólna reprezentacja, uczestniczyła w Sportowym Spotkaniu Młodzieży (Jugendsportbegegnung Heilbronn 2019 / Yunasheskaya Sportivnaya Vstrecha ), które zorganizowano w połowie października w naszym mieście partnerskim. Oprócz sportowców z dwumiasta i gospodarzy do rywalizacji przystąpiły też drużyny z rosyjskiego Noworossijska i szwajcarskiego Solothum. Młodzież rywalizowała w 4 dyscyplinach sportu: piłce nożnej, lekkiej atletyce, pływaniu i tenisie stołowym. Jak wypadli słubiczanie i frankfurtczycy?

- W rywalizacji sportowej wspólna drużyna Słubic i FFO zajęła III miejsce. Ale to nie wszystko. Indywidualnie Malwina Olszewska w biegu na 800m (2:23,40), zajęła II miejsca, bardzo dobrze pobiegła też Natalka Kiedrowicz (2:36,26), świetny występ zanotowała Ania Kieler, która uzyskała rekord życiowy w konkursie skoku wzwyż uzyskując wynik 116 cm – relacjonuje dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ryszard Chustecki (na zdjęciu z medalem przywiezionym z Niemiec), który był jednym ze szkoleniowców opiekujących się drużyną dwumiasta. W kadrze kierowniczej był też Frederic Jurgensen. Zawodników przygotowali: Rene Lischke (tenis stołowy), Arane Rudolph i Annett Walter (pływanie), Jacek Trojan i Matthias Konig (piłka nożna).

- Nasza reprezentacja składała się ze wspólnej drużyny piłkarskiej Słubice / FFO, drużyny dziewcząt w lekkiej atletyce ze Słubic, drużyny w tenisie stołowym i pływaniu z Frankfurtu – mówi R. Chustecki i dodaje, że kadrę zawodniczą ze Słubic stanowili: Anna Boberska, Anna Kielar, Hanna Kurkowska, Malwina Makówka, Ilona Melnyk - Urbaniak, Julia Horoszkiewicz, Malwina Olszewska, Natalia Kiedrowicz - lekkoatletki Lubusza Słubice.

Natomiast drużynę piłkarską tworzyli ze strony Słubic: Oliwier Begier, Michał Krzyśków, Hubert Alicki, Piotr Codogni, Filip Starzyński, Hubert Sasik, Dawid Klukiewicz. Pozostały skład uzupełniali młodzi piłkarze z Frankfurtu.

- Jako opiekunowie uważamy, że spotkanie młodzieży stworzyło kolejną okazję, żeby młodzi sportowcy nawiązali kontakty i wymienili się doświadczeniami. Zaproponowaliśmy, żeby w niedalekiej przyszłości takie spotkanie zorganizować w dwumieście i zaprosić na nie młodzież z miast partnerskich Słubic i Frankfurtu – mówi R. Chustecki.

Autor: Beata Bielecka | 30 października 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one