Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Roztańczmy się i rozśpiewajmy - Inicjatywa lokalna TWK Słubice

Od kwietnia do grudnia 2017 odbywać się będą na terenie Słubic i Frankfurtu nad Odrą otwarte warsztaty wokalne i taneczne. Ważnym elementem jest integracyjny kurs tańca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Podsumowaniem działań w projekcie będzie wspólny występ artystyczny wszystkich grup dla mieszkańców naszego dwumiasta. Projekt wspiera finansowo gmina Słubice.

Więcej Drukuj

Mieszkańcom pomysłów nie brakuje. Wiadomo już, kto dostanie pieniądze na inicjatywy lokalne

Stowarzyszenie Hospicjum św. Wincentego a’Paulo chce popularyzować ideę wolontariatu i zorganizować koncert charytatywny, w przedszkolu Pinokio rozbudowana zostanie pracownia przyrodnicza, LKS Lubusz propagować będzie biegi…65 tys. zł zarezerwowano w tegorocznym budżecie na realizację projektów, których autorami są sami słubiczanie. Właśnie dokonano wyboru tych, które dostaną dofinansowanie od gminy.

Więcej Drukuj

Ta wystawa pokazuje pasje i emocje

Do końca stycznia w urzędzie miejskim (1 piętro) oglądać można wystawę fotograficzną, dzięki której możemy poznać bohaterów sztuki „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. W ramach Inicjatywy Lokalnej wystawiła ją grupa słubiczan.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy Kunowic zakasali rękawy i urządzili sobie miejsce do rekreacji

Przy świetlicy wiejskiej stanęły dwie altany rekreacyjne, betonowe grille, zadaszona też została scena, a wzdłuż ogrodzenia pojawiły się krzewy. Mieszkańcy zagospodarowali to miejsce dzięki finansowemu wsparciu gminy.

Więcej Drukuj

Społecznicy są wśród nas. I sporo robią.

8 grudnia w sali konferencyjnej Collegium Polonicum, już po raz czwarty, odbyło się Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się temu, co robią organizacje pozarządowe na rzecz naszego miasta.

Więcej Drukuj

Dziś IV Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza społeczników na spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych. Zależy nam na tym, żeby znać potrzeby lokalnych NGO’sów, poznać ich zdanie w kwestiach ważnych dla sektora, porozmawiać o planach na rok 2016.Spotkanie będzie dziś, 8 grudnia w Collegium Polonicum. Początek 16.00.

Więcej Drukuj

Takich inicjatyw lokalnych chcemy więcej! Dzięki nim potrzebujący dostaną wsparcie

Olga Cichowicz napisała projekt, gmina dała pieniądze na jego realizację i dzięki temu grupa słubiczan stworzyła spektakl teatralny, z którego dochód zostanie przekazany na zakup pralek, lodówek i innych sprzętów dla osób ubogich. Jutro wielka premiera!

Więcej Drukuj

Pokażmy niepełnosprawnym, że wszyscy jesteśmy równi!

Stowarzyszenie po PROstu wraz z gminą Słubice zapraszają na akcję realizowaną w ramach Inicjatywy lokalnej - „Każdy inny – wszyscy równi – obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”. Ruszamy 2 grudnia!

Więcej Drukuj

W przedszkolu „Pinokio” powstaje ptasia pracownia

Nauczycielki z tej placówki namalują na ścianie wielkie drzewo, na którym wkrótce pojawi się 20 rzeźb najpopularniejszych ptaków, zamieszkujących naszą okolicę. Zostaną opisane w języku polskim i niemieckim, bo do tego przedszkola chodzą dzieci ze Słubic i Frankfurtu. Twórcą rzeźb jest Lech Bęben z Nowej Soli, artysta, którego prace będą nie tylko zdobiły, ale przede wszystkim edukowały najmłodszych mieszkańców naszego Dwumiasta.

Więcej Drukuj

Mamy pierwszą inicjatywę obywatelską!

Możecie odnowić park, plac zabaw, wybudować parking czy zorganizować zajęcia dla dzieci. Możliwości jest bardzo wiele. Na tzw. inicjatywy obywatelskie gmina zarezerwowała w swoim budżecie 60 tys. zł. Pierwsza umowa została już podpisana.

Więcej Drukuj

Do Odry rzucili świętojańskie wianki…

19 czerwca na tarasie miejskiej biblioteki biesiadowali przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych. Pletli wianki z polnych kwiatów, degustowali regionalne potrawy, a na koniec z pochodniami ruszyli nad Odrę.

Więcej Drukuj

To oni zdobyli główną nagrodę Vincentiany

Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej z
Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Słubicach wyśpiewało podczas festiwalu piosenki religijnej, w podkrakowskich Piekarach, główną nagrodę.

Więcej Drukuj

Nasi cyrkowi FUN- ATYCY ruszyli w Polskę

Potrafią żonglować, są niezłymi akrobatami, chodzą na szczudłach…Swoje pasje rozwijają w ramach zajęć cyrkowych, które dzięki gminie, już od 8 lat, odbywają się w Szkole Podstawowej nr 3. Niedawno swoje umiejętności pokazali podczas XVI Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych w Brodnicy, w których wzięło udział 17 grup cyrkowych z całej Polski.

Więcej Drukuj

Sobotniego pikniku organizacji pozarządowych nie można przegapić!

9 maja wielkie święto organizacji pozarządowych z powiatu słubickiego. Deptak w Słubicach zamieni się w miasteczko społecznej aktywności za sprawą kolejnego Powiatowego Pikniku Organizacji Pozarządowych – Razem dla rozwoju!

Więcej Drukuj

Pobawmy się na pikniku i poznajmy nasze organizacje pozarządowe

W sobotę, 9 maja, deptak przy Jedności Robotniczej zamieni się w miasteczko targowe. W 15 namiotach wystawienniczych prezentować się będą organizacje pozarządowe z terenu powiatu słubickiego. Od 13.00 do wieczora będzie mnóstwo atrakcji.

Więcej Drukuj

facebook google plus one