Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Psy zostaną oznaczone darmowymi mikroczipami

Przypominamy, że w sobotę, 27 czerwca, na placu Bohaterów w Słubicach, od 10.00 do 13.00, kolejny już raz organizowana jest akcja elektronicznego znakowania czworonogów.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie Inspekcji Weterynaryjnej

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu włośnicy w powiecie słubickim. W związku z powyższym istnieje obowiązek poddawania urzędowemu badaniu mięsa zwierząt rzeźnych i mięsa zwierząt łownych przeznaczonych na potrzeby własne posiadacza.

Więcej Drukuj

Znakowanie psów!

Informacja dla mieszkańców Gminy w sprawie nieodpłatnego znakowania psów.

Więcej Drukuj

Do hodowców utrzymujących świnie,

w związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie nowych przepisów prawnych dotyczących dobrostanu zwierząt, zawartych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 lutego 2010r. w sprawie wymagań i sposobu postępowania przy utrzymywaniu zwierząt gospodarskich, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach Unii Europejskiej (Dz. U. z 2010r. Nr 56, poz. 344 ze zm.) informujemy, że od dnia 1 stycznia 2013r. wchodzi w życie przepis nakazujący grupowe utrzymywanie loch i loszek od czwartego tygodnia po pokryciu do tygodnia przed przewidywanym terminem oproszenia się.

Więcej Drukuj

Ochrona zwierząt

Szanowni Państwo!

Dnia 20 kwietnia 2012r. wszedł w życie „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności dla Gminy Słubice na rok 2012”. Program wprowadzono uchwałą Nr XXIII/186/2012 Rady Miejskiej w Słubicach z dnia 29 marca 2012 r. w sprawie przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, dla Gminy Słubice na rok 2012".

Więcej Drukuj

facebook google plus one