Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

W Słubicach znów kręcą zdjęcia do serialu „Telefon 110”

Po raz kolejny niemiecka ekipa realizująca popularny serial kryminalny będzie kręciła jeden z odcinków m.in. w Słubicach. Od dziś do piątku, 8 listopada, zdjęcia będą realizowane na placu Przyjaźni, a w czwartek, 7 listopada - przy ul. Kopernika. 14 listopada miejscem akcji będzie ul. Wawrzyniaka, a dzień później - osiedle Krasińskiego.

Kultowy serial „Polizeiruf 110” jest produkowany od blisko 50 lat. W niedzielne wieczory gromadzi przed telewizorami kilka milionów widzów. Jest emitowany przez pierwszy kanał niemieckiej telewizji publicznej Das Erste (ARD). W latach 70. i 80.”Telefon 110” był też popularny w Polsce, grali w nim nawet polscy aktorzy, a w powstaniu niektórych odcinków uczestniczyli polscy reżyserzy. Serial powstał jako odpowiedź na zachodnioniemiecki Tatort. Od 2015 miejscem akcji jest pogranicze, gdzie w polsko-niemieckim zespole śledczym pracują komisarze Lenski i Raczek. Widzowie mogą podglądać nie tylko ich pracę, ale też życie prywatne i w ten sposób dowiadują się sporo o kraju sąsiada.

Autor: Beata Bielecka | 5 listopada 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one