Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Niepodległość pięknie wyśpiewana i zatańczona!

- Bardzo się cieszymy, że tak wielu mieszkańców przyjęło nasze zaproszenie, żeby dziś po południu nad Odrą, wspólnie świętować Dzień Niepodległości - mówił wczoraj burmistrz Mariusz Olejniczak. Niesamowitych wrażeń dostarczyli mieszkańcom tancerze z grupy Bohema i zaprzyjaźnieni z nimi muzycy oraz wokaliści, którzy zaprezentowali spektakl "Uczę się bieli i czerwieni". Jego pomysłodawcą i reżyserem był Henryk Lechelt. Spektakl powstał w ramach współpracy tancerzy z Fundacją Dobro Kultury. - Dobrze, że w tak ważnym dniu jesteśmy razem - podkreślił burmistrz.

Atmosfera świętowania udzieliła się wielu mieszkańcom. Zanim rozpoczął się spektakl było wspólne świętowanie przy kawie i cieście, które przynieśli niektórzy mieszkańcy. Wypiekami przygotowanymi wspólnie z żoną Martą częstował m.in. burmistrz i wolontariusze z Fundacji Dobro Kultury.

Potem uwaga wszystkich skupiona już była na spektaklu, podczas którego młodzi artyści opowiedzieli piękną historię o Polsce, jej drodze do wolności, patriotyzmie i wartościach, o które warto walczyć także w czasach pokoju.

Oprócz tancerzy z Bohemy w spektaklu wystąpili m.in. Agata Pomocka (śpiew, autorka muzyki do piosenki" Do nieba tak niedaleko"), Marietta Grelka (skrzypce), Zuzanna Surowska (wiolonczela), Olaf Makuchowski (gitara) i Weronika Chrostowska (śpiew).

- Ogromne przeżycie! Miałam ciarki, bo to było bardzo prawdziwe - mówiła słubiczanka po obejrzeniu spektaklu. - Gdy zapłonęło ognisko i usłyszałam Mazurka Dąbrowskiego popłynęły mi łzy - przyznała.

 

Autor: Beata Bielecka | 12 listopada 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one