Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Paczuszka z głębi serduszka. OPS zachęca do dzielenie się z potrzebującymi!

Święta Bożego Narodzenia mają swoją magię. Także dlatego, że wiele osób otwiera wtedy swoje serca, żeby sprawić radość także innym. Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach namawia, żeby w przedświątecznym czasie pomyśleć także o osobach starszych. Zachęca do akcji, w którą już angażują się słubiczanie. - Chcesz sprawić radość osobie starszej? Przyjdź do nas, wybierz kartkę stworzoną przez pracownika socjalnego i spełnij małe marzenia osób starszych, samotnych, schorowanych - zachęcają pracownicy socjalni. Paczki będą przyjmować do 13 grudnia, żeby przed samymi świętami trafiła do wybranych osób.

- Święta Bożego Narodzenia to idealny moment na pokazanie osobom starszym, jak bardzo są ważne - podkreślają pracownicy OPS. - Przecież to starsi ludzie uczyli nas kolęd i pastorałek, zachęcali do wspólnego przygotowywania wypieków na wigilijny stół. Niejednokrotnie w naszych domach to dziadek przebierał się za św. Mikołaja, aby rozweselić buzie najmłodszych - dodają. - Nie ma chyba nic bardziej smutnego niż samotność w święta. W te dni nikt nie powinien czuć się osamotniony. Niestety z naszych obserwacji i rozmów z osobami starszymi, wynika, że jest to najczęściej dla nich czas smutku i samotności, która w tym okresie boli najmocniej.Dlatego sprawmy, aby w tym okresie na twarzach osób starszych, nie posiadających nikogo bliskiego, zagościło szczęście i radość, a smutek odszedł w zapomnienie choć na krótki czas - zachęcają pracownicy OPS.

Autor: Beata Bielecka | 27 listopada 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one