Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Słubicka biblioteka najlepsza w województwie lubuskim i 12 w kraju!

Instytut Książki i gazeta Rzeczpospolita, po raz dziewiąty, przygotowali ranking bibliotek. Jego celem jest poprawa czytelnictwa w Polsce. Doskonała wiadomość jest taka, że Słubice to lider wśród bibliotek w Lubuskiem. W pierwszej trójce znalazły się też Szprotawa (2.miejsce w województwie) i Zwierzyń (3.miejsce).

Organizatorzy rankingu wysłali ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin miejsko-wiejskich i wiejskich w Polsce. 760 odpowiedziało na zadane pytania. Dotyczyły one m.in. wielkości księgozbioru, nowości wydawniczych, dostępu do e-booków i nowych mediów, a także działalności artystycznych i aktywności związanych z propagowaniem czytelnictwa. Słubiczanie dobrze wiedzą, że miejska biblioteka ma wiele do zaoferowania i wychodzi daleko poza ramy działalności typu placówek. Na podstawie przesłanych informacji dowiedzieli się o tym także organizatorzy rankingu. I po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach jest liderem w województwie lubuskim. Zresztą nie po raz pierwszy. Prym wiodła także w 2014 roku, ale wtedy w kraju była na 30.miejscu. Teraz jest na 12! Serdecznie gratulujemy!

Autor: Beata Bielecka | 6 grudnia 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one