Pokażmy niepełnosprawnym, że wszyscy jesteśmy równi!

Stowarzyszenie po PROstu wraz z gminą Słubice zapraszają na akcję realizowaną w ramach Inicjatywy lokalnej - „Każdy inny – wszyscy równi – obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”. Ruszamy 2 grudnia!

- Jak co roku pierwszy tydzień grudnia jest obchodzony jako Europejski Tydzień Autyzmu, a 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.W tych szczególnych dniach chcemy uwrażliwiać społeczeństwo na problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych żyjących wśród nas – podkreśla Joanna Sierżant-Rekret,prezes stowarzyszenia po PROstu. Opowiada też, co przygotowano na te dni.

2 grudnia o 8.30 rozpoczną się w Collegium Polonicum wykłady i warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalistów „Zrozumieć niepełnosprawność”. 3 grudnia też warto zajrzeć do Collegium Polonicum, bo o 17.00 będzie tam uroczysty koncert z przedstawieniem Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ i symbolicznym podpisanie konwencji przez władze gminy i powiatu oraz występami lokalnych artystów oraz tenora Armanda Perykietko. Podczas koncertu zostaną też nagrodzeni zwycięzcy konkursu plastycznego „Każdy inny- wszyscy równi”, będzie też okazja obejrzeć prace konkursowe.

Bardzo ciekawie zapowiada się konferencja „Zrozumieć niepełnosprawność”, otwarta dla wszystkich zainteresowanych, która odbędzie się 4 grudnia, także w Collegium Polonicum (początek 8.30). Wśród prelegentów są m.in. przedstawiciele kuratorium, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Już dziś zachęcamy też do udziału w integracyjnym marszu, który w sobotę 5 grudnia o 12.00 wyruszy spod siedziby stowarzyszenia po PROstu (ul. Kilińskiego 91) do biblioteki miejskiej. O 13.10 uczestnicy marszu wypuszczą balony symbolizujące wszystkie niepełnosprawności.