Przetarg ogłoszony. Ulicę Obozową czeka modernizacja!

Do końca listopada gmina planuje wymianę nawierzchni na ulicy Obozowej, od skrzyżowania z ulicą Sportową do budowanego właśnie ronda przy hotelu Horda. Druga dobra wiadomość jest taka, że przy Obozowej zbudowany też będzie chodnik. - Na tę inwestycję pozyskaliśmy ponad 361 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który odebrał dziś od wojewody Władysława Dajczaka symboliczny czek na tę właśnie kwotę.

Nowa nawierzchni położona zostanie na 751- metrowej drodze, na osiedlu Leśnym, natomiast chodnik budowany będzie od skrzyżowania ulicy Obozowej z Poziomkową do ronda przy Hordzie. Pozyskana dotacja to połowa kosztów całej inwestycji. Drugą połowę dołoży gmina z własnego budżetu. Przetarg na przebudowę ul. Obozowej został ogłoszony natychmiast po przydzieleniu gminie dofinansowania. Inwestycja ma być zrealizowana do końca listopada.

Jak podaje Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. na drogi lokalne w Lubuskiem trafi w sumie 82 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Na zatwierdzonej 30 sierpnia br. przez Prezesa Rady Ministrów liście zadań do dofinansowania znalazły się 82 zadania (13 zadań powiatowych oraz 69 zadań gminnych) – wszystkie złożone w naborze wnioski, otrzymały pozytywną ocenę formalną oraz merytoryczną.