Narodowe Święto Niepodległości także na sportowo

Najpierw w piątek, 8 listopada, będą 30. Jubileuszowe Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic, a następnie, w poniedziałek 11 listopada, Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr. W taki sposób gmina Słubice wspólnie z powiatem, Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, LKS LUBUSZ Słubice zachęcają do uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8 listopada na starcie zawodów, przy placu Bohaterów, staną przedszkolaki i uczniowie szkół. W sumie będą 24 biegi na dystansach od 300m do 1400m. - Wszystkie przedszkolaki za linią mety otrzymają pamiątkowe medale, pozostałe osoby za miejsca od pierwszego do jedenastego. Natomiast na podium staną najlepsze trójki, które otrzymają statuetki i pamiątkowe koszulki NBN ufundowane przez Burmistrza Słubic, Starostę Słubickiego i samorząd Województwa Lubuskiego – informuje dyrektor SOSiRu Ryszard Chustecki.- Zachęcamy do udziału w biegach, do kibicowania młodym sportowcom i ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży o to, żeby tego dnia nie parkować samochodów, od 11:30 do 14:30 przy placu Bohaterów i na ulicach przyległych do placu Wolności i placu Jana Pawła II – dodaje.

Natomiast 11 listopada na starcie Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr, o 14.00 staną dorośli. Wyruszą ze stadionu przy ul. Sportowej, biec będą ulicami: Rzepińską, Narutowicza, Konstytucji 3 Maja, Bohaterów Warszawy, Akademicką, zahaczą o plac Bohaterów, plac Przyjaźni i na wysokości Poczty Polskiej zawrócą na stadion. Do pokonania będą mieli 10km. Trasa jest certyfikowana przez PZLA Warszawa.

- Skorzystanie z takiej formy sportowego świętowania daje uczestnikom kolejnych biegów szansę skompletowania "pakietu stulecia 2018 - 2022" – podkreśla R. Chustecki. - Kto jeszcze z Państwa się nie zdecydował, zapraszamy do czynnego udziału w biegu 100- lecia. System zgłoszeń otwarty będzie do godz. 23:59 w dniu 08.11.2019 r. pod adresem: www.maratonczykpomiarczasu.pl. Po tym terminie zgłoszenie będzie możliwe wyłącznie w biurze zawodów, tj. w dniu 11.11.2019 r. pod warunkiem dostępności miejsc - max. do 50 osób, ale tylko do planowanego limitu zgłoszeń. Biuro zawodów czynne będzie w dniu 11.11.2019 r. w godz. 9:00 - 13:30 - Klub Olimpijczyka SOSiR, gdzie prawidłowo zgłoszeni uczestnicy biegu będą mogli pobrać pakiet startowy – wyjaśnia dyrektor ośrodka sportu