Strona Archiwalna. Aktualna strona dostępna pod adresem www.slubice.pl

Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP GOLICE

W sobotę 7 grudnia br. przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Golicach odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Golice. Uroczystego przekazania dokonali: pełniący obowiązki wojewody lubuskiego Wojciech Perczak, zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. brygadier Janusz Drozda, prezes WFOŚIGW w Zielonej Górze Mariusz Herbut oraz burmistrz Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Orkan Fryderyka nam nie zagroził

- Nie było w naszej gminie ani jednego zdarzenia, które mogłoby zagrozić bezpieczeństwu mieszkańców - poinformował dziś rano kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Roman Filończuk burmistrza Tomasza Ciszewicza. - To pokazuje, że trzebieże drzewostanu,które robimy, są bardzo potrzebne - mówi burmistrz. Gdy wieje silny wiatr właśnie drzewa, szczególnie te chore, stanowią największe zagrożenie. Z informacji przekazanej przez R. Filończuka wynika, że najsilniej Fryderyka wiała u nas w piątek o 21.20. Osiągnęła wtedy prędkość 68,04 km.

Więcej Drukuj

Awaryjna dostawa wody

Awaryjna dostawa wody dla miejscowości Rybocice, Kunice, Świecko, TTOC Świecko, Stare Biskupice, Nowe Biskupice, Drzecin, Golice, Lisów.
W związku z uszkodzeniami przez orkan Xawery linii energetycznych zasilających stacje uzdatniania wody w Rybocicach, Starych Biskupicach, Golicach oraz Lisowie w dalszym ciągu niemożliwe jest przywrócenie dostaw wody dla mieszkańców Rybocic, Kunic, Świecko, TTOC Świecko, Stare Biskupice, Nowe Biskupice, Golice, Drzecin oraz Lisów.

Więcej Drukuj

Ptasia grypa? Jest nowe rozporządzenie wojewody lubuskiego

Z urzędu wojewódzkiego dostaliśmy informację na temat obecnej sytuacji związanej z obecnością w naszym województwie ptasiej grypy (treść poniżej, a w załączniku rozporządzenie wojewody).

W nawiązaniu do Rozporządzenia Wojewody Lubuskiego z dnia 7 marca 2017 r. w sprawie uchylenia rozporządzenia z dnia 16 grudnia 2016 r. oraz wcześniejszych rozporządzeń uchylających informuję, iż wygaszone są ogniska oraz strefy zagrożone i zapowietrzone w ogniskach nr 1 do 17. W dniu dzisiejszym zostanie wydane rozporządzenie dotyczące wygaszenia ogniska i zniesienia stref w ognisku nr 18 (m. Sulechów, ul. Siłaczki 15). Na dzień dzisiejszy obowiązują strefy w ognisku nr 19 (m. Podbrzezie Dolne) oraz nr 20 (m.Konradowo 6 - rozporządzenie w trakcie opracowania) i strefy w rejonie przygranicznym (powiat słubicki i gorzowski - ognisko na terenie Niemiec).

Więcej Drukuj

W czwartek próba syren alarmowych!

Uprzejmie informuje się, że 15 grudnia 2016 r. w godzinach 12.00-12.30, na obszarze gminy Słubice, przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych. Nadany zostanie sygnał akustyczny: ogłoszenie alarmu (modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty), odwołanie alarmu (ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty). Powodem jest konieczność sprawdzenia systemu i stanu technicznego urządzeń.

Więcej Drukuj

Uwaga czad!

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych.
Przypadki zatrucia czadem nasilają się w okresie sezonu grzewczego.

Więcej Drukuj

W czwartek próba syren alarmowych

22 września 2016 roku pomiędzy 12.00 a 12.30 zostanie przeprowadzona w gminie Słubice głośna próba syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.Nadane będą następujące rodzaje alarmów:
ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający 3 minuty, odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający 3 minuty.Będą to wyłącznie ćwiczenia dlatego po ogłoszeniu alarmu nie należy podejmować żadnych działań.Wynikają one z "Kalendarzowego planu zamierzeń w sprawie realizacji zadań obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w 2016 roku” na obszarze całego województwa lubuskiego.

Więcej Drukuj

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych maj/czerwiec 2016 r.

od godz. 07:30 dnia 30.05.2016
do godz. 07:30 dnia 02.06.2016
Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Więcej Drukuj

Głośna próba syren miejskiego systemu alarmowania ludności w dniu 24.03 2016 r.

W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju.


O godz. 12.05 nadany zostanie sygnał oznaczający "ogłoszenie alarmu" – modulowany dźwięk syreny - w czasie 3 minut.


O godz. 12.20 nadany zostanie sygnał alarmowy: oznaczający – odwołanie alarmu ciągły dźwięk syreny – w czasie trzech minut.,

Więcej Drukuj

Eliminacje gminne edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Eliminacje pisemne w trzech grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) odbyły się w dniu 11 marca godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim. O zwycięstwo na szczeblu gminnym walczyło łącznie 30 dziewcząt i chłopców. Wśród finalistów wyłoniono po trzech najlepszych zawodników.

Więcej Drukuj

KOMUNIKAT - Zakłócenia w dostawie wody do odbiorców.

Z związku z wystąpieniem awarii miejskiej sieci wodociągowej przy ulicy Kochanowskiego w dniu 26 stycznia od godziny 14.00 do godziny 16.00, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miasta Słubice. Za wynikłe utrudnienia Zakład Usług Wodno – Ściekowych Spółka z o.o. przeprasza odbiorców wody.

Więcej Drukuj

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych lipiec 2015 r.

od godz. 13:00 dnia 03.07.2015
do godz. 20:00 dnia 08.07.2015
Prognozuje się temperaturę maksymalną w piątek od 29°C do 31°C.
Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C.
W pozostałym okresie temperatura maksymalna od 33°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 20°C do 22°C.

Więcej Drukuj

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych lipiec 2015 r.

od godz. 7:30 dnia 03.07.2015
do godz. 7:30 dnia 04.07.2015
Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 32°C.
Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C.

Więcej Drukuj

Fotorelacja z uroczystości 8 maja 2015

Więcej Drukuj

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 19

Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość
opadów do 50 mm, porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie, głównie na północy obszaru,
możliwe trąby powietrzne. Największa intensywność zjawisk wieczorem i początkowo w nocy.

Więcej Drukuj

facebook google plus one